Blancpain Endurance Monza

4 maja 2016

W ostatni weekend na torze Monza Kessel Racing Team po raz kolejny rozpoczął sezon wyścigów w serii Blancpain Endurance Cup. Wystawione zostały trzy samochody: dwa w klasie AM, dobrze znane modele Ferrari 458 GT3, oraz w klasie PRO-AM – nowy 488 GT3. W parze z Michałem Broniszewskim w klasie PRO-AM wystartowali Andrea Rizzoli i Alessandro Bonacini. Wyścig w Ferrari 488 GT3 z numerem 11 po udanych kwalifikacjach i wywalczeniu 12 miejsca na 57 samochodów rozpoczął Michał Broniszewski. Po godzinie zmienił go Alessandro Bonacini, przesuwając samochód na 3 pozycję w PRO-AM. Wyścig kończył Andrea Rizzoli. Ostatecznie zespół wygrał swoją kategorię PRO-AM i zajął doskonałą 5 pozycję w klasyfikacji generalnej, co przy niezwykle wysokim poziomie zawodników i dużej ilości samochodów jest nie lada sukcesem.